Dalgıç Pompa

06.06.2020
609
Dalgıç Pompa

Dalgıç Pompa

Dalgıç pompaların ismi, sıvı ortamın içerisine daldırılmış olması ve orada çalışması sebebiyle verilmiştir. Bu pompalar dahilinde motor ve pompanın kendisi bulunmaktadır. Sıvı içerisinde bulunacakları için de motor kısmı en iyi şekilde korunmuştur. İçerisine herhangi bir sıvı girişi olması durumunda sorun yaşanacağı bilindiği için tasarım da buna göre özel olarak hazırlanmıştır. Dışarıdan bir ekstra güce ihtiyaç duymadan kendi kendine çalışan bir sisteme sahiptirler. Kendi kendine çalıştığı için de insan hatası sebebiyle sorun yaşanması durumu da en aza indirgenmiştir.

Dalgıç pompaların kullanım yerine göre tek ve çok kademeli versiyonları bulunmaktadır. Bu versiyonlarından tek kademeli olanları daha çok endüstri uygulamalarında ve drenaj için kullanılmaktadır. Çok kademeli olanları ise kuyu ve sondajlar için tercih edilmektedir.

Alarko markasının başarılı dalgıç pompaları ise kirli ve atık sular için tercih edilmektedir. Bu alanlarda taşınabilir tipte olmaları sebebiyle çok fazla tercih sebebi olmaktadırlar. İlgili pompalar 1,5 metreküp/saat debi seviyelerinden saatte 25 metreküpe kadar ulaşabilmektedir. Basma yüksekliği olarak da 20 metreye kadar destek sunabilmektedir. Bu veriler dikkate alındığında rakip ürünlere göre oldukça başarılı bir verim elde edildiği görülmektedir.

Dalgıç pompa olarak tercih edeceğiniz Alarko modellerinin ağırlıkları 25 kilogram seviyelerinde olacaktır. Yaklaşık olarak yarım metreye yakın da bir boya sahip olan bu ürünlerde, pompanın gövdesi, motorun kapağı ve taşıma kolu özel olarak üretilen paslanmaz çelik yapıdadır.

Dalgıç pompa 40 C sıcaklığa dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Hem akışkan hem de ortam sıcaklığı seviyesi bu duruma gelene kadar cihaz sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir.

Dalgıç pompaların genel özelliği olarak kolay bir kullanımı vardır. Bu kolay kullanım sayesinde, çok uzun süren kurulum süreçlerine de ihtiyaç duyulmamaktadır. İlgili pompa sıvının içerisine daldırılır ve daha sonra çalıştırılır. Bu hızlı kurulumu ve çalışma detayından dolayı sıkça tercih edilen pompa tiplerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer bir yandan sessiz çalışmaları da önemli bir başka özellik olarak not edilebilir. Akışkan içerisinde bulunmalarından ötürü, herhangi bir titreşim ya da ses çıkarma durumunda kalmazlar. Çok rahat bir şekilde kullanım sunarlar.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.