Hidrofor

06.06.2020
553
Hidrofor

Hidrofor

Hidrofor, genel olarak suların basınçlandırılması anlamına gelmektedir. Halk arasında bilinen şekli bu olan hidrofor, aslında bir sistemdir ve birkaç farklı parçadan oluşmaktadır. Birçok kişinin karıştırdığı şekli ile, pompa ve hidrofor aynı şey değildir. Aralarındaki fark da bu sistem olma durumundan süregelmektedir. Hidrofor dahilinde pompa ya da pompalar ve bunları kontrol eden diğer elemanlar da bulunmaktadır. Hidrofor konusunda dikkatli araştırmalar yapıldığında sadece yüksek noktalara suyun daha rahat bir şekilde basınçla iletilmesi için değil, su kesintisi yaşanan bazı yerlerde depolardan ilgili noktalara su gönderilebilmesi için de kullanıldığı görülmektedir.

Hidroforların birçok farklı türü ve şekilde olanı vardır. Çalışma şekilleri benzer olsa ve sonucu aynı olsa da birçok ürün arasından sizlere uygun olanını seçmek en doğru yaklaşım olacaktır. Örneğin, Alarko’nun domestik paket hidrofor olarak bilinen MC serisi ürünleri ev ya da küçük apartmanlar için tercih edilebilir. Genel olarak bu tarz yerleşim yerlerinde çok hızlı sonuç alınması gerektiği ve çok fazla uğraş gerektirmeyen bir ürüne ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlar için en uygun ürünün de bahsettiğimiz MC serisi ürünleri olduğu su götürmez bir gerçektir.

Hızlı çalışma özellikleri sayesinde, enerjiye bağlantısı yapıldığı anda çalışmaya başlamaktadır. Sürekli su ile uğraşacakları için pas konusunda en az etkilenecek olan maddelerin kullanıldığı bir tasarıma sahip olan bu sistemlerde pompa, su tankı, manometre ve sistemde bulunması bir gereklilik olan çekvalfler yer almaktadır.

Konu Alarko olduğunda sadece bir ürün ile ya da birer özellik ile yetinemeyeceğini zaten anlamış olmalısınız. Diğer taraftaki ürünler incelendiğinde, karşınıza birkaç farklı model daha çıkacaktır. Bunlardan birincisi Dik pompalı hidrofor olarak adlandırılan ALD S/M serisi hidroforlardır. Konutlarda tercih edildikleri gibi, daha büyük okul ve sosyal tesisler gibi yerlerde de kullanılabilmektedir. Yüksek kullanım sebebiyle oluşabilecek aşırı yüklenmelere karşı oldukça dayanıklıdırlar. 3 faz besleme ile yüksek kullanım kolaylığına sahiptir. Basınç istenildiği gibi dengelenebilmektedir.

ALDP S/F serisine dahil olan eş eksenli hidrofor ise bir diğer üründür. Enerji konusunda çok iyi tasarruf yapabilen bu cihazlar, LCD panelleri sayesinde kolay bir kullanım sunmaktadır. Eğer bir otomasyon sistemine sahip bir binada kullanılıyor ise, bu otomasyona rahatlıkla bağlanabilmektedir.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.