Klima & Aksesuarları

06.06.2020
674
Klima & Aksesuarları

Klima & Aksesuarları

Konu klimalar olduğunda cihazların kendisi kadar aksesuarları da önem kazanmaktadır. Özellikle klima & aksesuarları alanında Toshiba ve Alarko markalarının ürünleri oldukça başarılı çözümler sunmaktadır.

Öncelikle cihazların uzaktan kontrol edilebilmesine olanak sağlayan kumanda modüllerinden bahsetmemiz gerekiyor. Klima aksesuarları olarak neredeyse her klima ile gelen kumandalardan bahsetmiyoruz tabii ki. Bahsi geçen kumanda birden fazla üniteyi kontrol edebilen kumandalardır. Sadece tek bir cihaz için tercih edilebileceği gibi, 8 cihaza kadar kullanım kolaylığı sunan Toshiba model kumandalar üzerinde LCD ekran yer almaktadır. Bu ekranda hangi klimayı kontrol ettiğinizden, hangi hızda çalıştırdığınıza kadar birçok farklı detayı görmeniz mümkündür. Bunların yanı sıra zamanlayıcı ayarlamalarını da yine bu kumandalar üzerinden yapmak mümkündür. Birçok farklı ünitenin bağlanması sayesinde tek bir noktadan kontrol çok kolay olmakta ve tasarruflu bir kullanım sağlanmaktadır.

Kablolu ve kablosuz olarak sunulan özel klima kumandalarından daha çok tercih edilenler tabii ki de kablosuz olanlardır. Ancak her ikisi de kullanım alanına göre kendine göre avantajlara sahiptir. Bu noktada seçim yaparken dikkat edilmesi gerekmektedir.

Alarko model klimaların kumanda modelleri arasında salon tipi cihazlara uygun olan kablosuz kumandalar da bulunmaktadır. Bu kumandalar belirli modellerle çalışmaya uygun olarak tasarlanmış olup, iç üniteler üzerinde bulunan ekranların kullanılmayacağı durumlarda tercih edilmektedir. Normalde opsiyonel olarak sunulmalarının sebebi budur. Çünkü Flair modellerindeki gibi salon tipi klimaların üzerinde ekranları bulunmakta olup, buradan gerekli kontroller sağlanabilmektedir. Ancak talep edilmesi halinde ayrıca kumanda tedariği de yapılmaktadır. Bu kumandaların en önemli özelliği ise kablosuz olarak ciddi bir mesafeye kadar cihazları kontrol edebilmeleridir.

Klima & aksesuarları konusunda en son bahsetmemiz gereken ise cihazların da opsiyonel özelliklerinden birisi olan Wi-Fi modülüdür. Bu modül sayesinde, Wi-Fi bağlantısı kurduğunuz cihazlar üzerinde tam kontrolü sağlayabilirsiniz. Özellikle gelişen teknoloji ile telefon ve tabletler üzerinden cihaz kontrolleri mümkün hale gelmiştir. Bu Wi-Fi teknolojisi ile de istendiği zamanlarda klimaların kontrolü rahatlıkla ele alınabilmektedir. Kumanda kontrolünden çok daha ayrıntılı özelliklerin takip edilebildiği Wi-Fi modülü sayesinde akıllı cihaz kontrolünü telefonunuz üzerinden yapabilirsiniz.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.