Isı Giderleri Paylaşım Sistemi

06.06.2020
805
Isı Giderleri Paylaşım Sistemi

 Isı giderleri paylaşım sistemi

Konutlarda ısıtmanın tek bir merkezden yapıldığı durumlarda birçok sorun ile karşılaşmak mümkündür. Bunlardan bir tanesi de giderlerin paylaştırılması konusudur. Bu konu için sizlere en iyi çözümlerden birisi olan ısı giderleri paylaşım sistemi hakkında bilgi vermek istiyoruz. Alarko tarafından titizlikle hazırlanan bu sistem sayesinde rahatlıkla gider paylaşımı yapılabilir.

Her daire için yapılan titiz ölçümler tek bir noktada toplanır ve toplanan bu veriler hızlı bir şekilde yöneticilere iletilir. Bu sayede herkesin ne kadar harcama yaptığı doğru ve hızlı bir şekilde ortaya çıkartılmış olur.

Standartlara göre hazırlanan özel ölçüm değerleri sayesinde hangi radyatörün ne kadar enerjiye ihtiyaç duyduğu ve ortam ısısını belirlenen seviyelerde tutabilmek için ne kadar enerji harcadığı hesaplanmaktadır. Bu hesaplamalar her radyatör için ayrı birer cihaz sayesinde hesaplanabilmektedir. Bu hesaplamaların doğru bir şekilde yapılabilmesi de arkasındaki bilgi ve tecrübe ile sabittir. Isı payölçer olarak adlandırılan bu cihazlar herhangi bir ekstra enerjiye ihtiyaç duymadan, kendi dahilinde yer alan piller ile çalışmaktadır.

Radyatör vanası konusunda ise yine çok başarılı bir ürün ile karşınıza çıkılmaktadır. Bu ürün termostatik radyatör vanası olarak isimlendirilmiştir. Bu vana sayesinde radyatöre giren sıvının kontrol edilmesi sağlanmaktadır. Belirlenmiş olan sıcaklığa ulaşıldığında, bir genleşme olacak ve ardından vana kapanacaktır. Bu sayede ekstra bir enerji harcamasına da gerek duyulmayacaktır.

Isı sayaçları konusunda ise hem mekanik hem de ultrasonik olarak 2 farklı tarzda çözüm sunulmaktadır. Bu çözümler ile merkezi sistemlere sahip yerlerde ısı giderleri paylaşım sistemi rahatlıkla kurulabilir ve istenen verim rahatlıkla alınır.

Isı giderleri konusunda bir diğer ölçüm yolu olan su sayaçları da yine Alarko kalitesi ile karşınızdadır. İster standart olarak herhangi bir yere bağlanmadan kullanımları ister RF özel modülleri ile birlikte genel okuma merkezine bağlanabilmeleri olsun, bu cihazlar son teknoloji ürünleri olarak sıkça tercih edilen sayaçlardandır. Her iki kullanım türünde de kullanıcıya istediği kaliteyi ve doğruluğu sunmaktadır. Sayaçlara yapılabilecek herhangi bir müdahale ise hızlıca tespit edilir ve bu durum kayıtlara aktarılır. Daha sonra kontrol edilmesi halinde kimin nasıl bir müdahalede bulunmaya çalıştığı rahatlıkla ortaya çıkabilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.