Sıcak Hava Cihazları

06.06.2020
648
Sıcak Hava Cihazları

Sıcak hava cihazları

Sıcak hava cihazları ile ilgili olarak araştırma yaptığınızda karşınıza ilk çıkan cihazların büyük bir çoğunluğu Alarko ve Toshiba markalarına ait olacaktır. Bunun nedenini düşündünüz mü? Çünkü bu markalar ilgili cihazlar konusunda en çok çalışmayı yapan ve yenilikleri takip ederek gerekli AR-GE çalışmalarını tamamlayan ilk markalardır. Sıcak hava konusunda birçok farklı ürüne sahip olan bu markaların en çok tercih edilen güncel ürünlerinden birisi de ısı pompalardır.

Özellikle Toshiba Estia ısı pompaları alanında gerçekten de başarılı ve iyi işler ortaya koyan bir sisteme sahiptir. Halihazırda önümüzdeki yıllarda çok daha fazla tercih edilecek olan bu ısı pompaları, verimliliği en üst seviyeye çıkarmak için kullanılmaktadır. Klimalar gibi hem iş hem de dış üniteye sahip olan bu sistemlerde iç üniteyi istediğiniz bir yere konumlandırmanız mümkündür. Bu konuda ilgili teknik servis yetkilileri müşterilere gerekli bilgilendirmeleri yapmakta ve önerilerini sunmaktadır. Ancak karar yine de müşteriye aittir. Ortamlardaki görüntüyü bozmayacak şekilde başarılı tasarımlara sahip olan iç üniteler ile istenilen başka bir noktaya yerleştirilebilecek dış ünite arasında çok uzun kablolama ve borulama yapılabilmektedir. Bu konuda cihazlar yeterli özelliklere sahiptir.

Toshiba ve Alarko’nun sıcak hava cihazları konusunda güvendiği modellerinin hepsinde yeni nesil güç yönetim sistemleri bulunmaktadır. IPDU olarak adlandırılan bu akıllı sistemler, gerekli olan enerjiyi belirlemekte ve buna uygun olarak çalışmasını sürdürebilmektedir. Gerekli olmayan seviyelere çıkmadıkları için de enerji tüketimi konusunda rakiplerine göre bir adım önde yer alırlar. Enerjiden tasarruf ettirerek evlere gelecek olan faturaların çok daha düşük seviyelerde kalmasını sağlarlar.

İçerisindeki başarılı ve yenilikçi teknolojileri sayesinde gerekli olan güçlere hızlıca ulaşır ve gerektiği kadar enerji tüketir. Her mevsim bu özelliğini korumaya devam eder ve tasarrufu yıl boyunca devam ettirir. Akıllı sistemleri sayesinde sizlere yardımcı olan sıcak hava cihazları, her mevsim en uygun sıcaklıklara çok rahat bir şekilde ulaşabilmektedir. Eğer kış aylarında sistemi kullanırsanız, buna uygun olarak evinizi ısıtacak şekilde bir çalışma sağlayacaktır. Ancak yaz aylarında, bu durumun tam tersi olarak soğutma sistemine geçişi rahatlıkla gözlemleyeceksiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.