Katı Yakıtlı Isıtma Cihazları & Aksesuarları

06.06.2020
807
Katı Yakıtlı Isıtma Cihazları & Aksesuarları

Katı yakıtlı ısıtma cihazları & aksesuarları

Alarko firması hem soğutma hem de ısıtma alanında oldukça başarılı ürünlere imza atmıştır. Bunlar arasında ısıtma konusunda sundukları ise rakiplerinden bir adım önde olmayı başarmıştır. Özellikle katı yakıtlı ısıtma cihazları & aksesuarları düşünüldüğünde oldukça başarılı ürünler ortaya çıktığı görülmektedir.

İlgili cihazlar incelendiğinde katı yakıtlı kat kaloriferi olarak da adlandırılmaktadır. Özellikle başarılı Ar-Ge çalışmaları sonucunda oluşturulan tasarım sayesinde çok hızlı bir şekilde ısıtma işlemi yapılabilmektedir. Kat kaloriferleri kullanım yerleri düşünüldüğünde, hızlı bir şekilde ısıtma özelliğine sahip olmalıdır. Bu sebeple de Alarko’nun ilgili bütün modelleri ciddi bir ısıtma hızına sahiptir.

Kullanım alanında herkesin cihazla etkileşime girebileceği düşünüldüğünde, kullanım kolaylığının sağlanması da ikinci öncelik olmaktadır. Özellikle biriken küllerin boşaltılması için çok kolay bir kullanım amaçlanmıştır. Izgara üzerinden küllerin rahatça biriktirme için tekneye boşaltılması sağlanmaktadır.

Bakım konusu da aynı kullanım konusu gibi önemlidir. Bu sebeple ilgili kazan modellerinin bakım ihtiyacının minimum seviyede tutulması sağlanmıştır. Izgaraları sürekli olarak küllerden temizleyebildiğiniz için, birikmelerin de önüne geçilmiş olacaktır. Bu da cihazların bakım ihtiyacının çok daha uzun süreler boyunca gerekmeyeceği anlamına gelmektedir.

İlgili cihazların bütün modellerinde benzer tasarımlar kullanılmıştır. Bu tasarımlarda yakıt kullanımı her ne kadar az olsa da uzun süreli kullanımlara uygun olarak yüksek seviyedeki yakıt haznesi tasarıma dahil edilmiştir. Kazanın yanına uğramak gerekmeden, bir gün boyunca kendi kendine çalışmaya devam edebilecek kadar büyük bir yakıt haznesi olduğunu belirtmek isteriz. Bu yakıt haznesi sadece kömür ile çalışmaya uygun olarak tasarlanmamıştır. Odun ve herhangi bir kabuklu yemişin kabuğu gibi diğer kuru ve katı yakıtlar da kullanılabilmektedir. Bu sayede yakıt anlamında sadece bir noktaya bağlı kalmanızın da önüne geçmiş olacaksınız.

İlgili cihaz, yanmayı hızlı bir şekilde yapmakta ve kontrolü elden bırakmamaktadır. Gerektiği durumlarda bu yakma işlemi otomatik olarak tekrarlandığı için başka bir müdahaleye gerek kalmamaktadır. Gereksiz yere de kullanım olmadığı için enerji anlamında çok yüksek seviyede tasarruflar sağlanabilmektedir.

Katı yakıtlı ısıtma cihazları & aksesuarları hakkında son olarak bahsedilmesi gereken en önemli özelliklerinden birisi de kolay temizlikleridir. Kazanların genel olarak temizlenmesi gereken boru kısımlarında temizlik yapıldığında kurumlar, özel olarak hazırlanmış olan kül toplama alanına dökülmektedir. Bu sayede temizlik de çok rahat bir şekilde halledilebilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.