Toshiba Isı Pompası

06.06.2020
768
Toshiba Isı Pompası

Toshiba havadan suya ısı pompası dış ünite ve hydro unitten oluşmaktadır.

Toshiba Isı Pompası

Toshiba havadan suya ısı pompası dış ünite ve hydro unitten oluşmaktadır. Eğer sıcak kullanım suyuna ihtiyaç duyacaksanız ve bunu da Estia’nın verimli bir şekilde yapmasını istiyorsanız, Toshiba boylerler sistemin bir parçası olacak şekilde dizayn edilmiştir.

Dış Ünite

Toshiba Süper Inverter teknolojisi ile üretilen dış üniteler dış ortamdan ısıyı absorbe ederek soğutucu akışkan yardımıyla Hydro unite gödnerir.
4. nesil süper inverter seri dış üniteler ile aynı özelliklere sahip Estia dış üniteleri çok sessiz, kapasite kontrol adımı fazla, IPDU sayesinde çok daha yüksek verim oranlarına ulaşabilen ve twin-rotary kompresörleri sayesinde vibrasyon oluşmayan bir dış ünitedir.
IPDU (akıllı güç yönetim sistemi) ile maksimum verimliliğe ulaşılır, bunun son kullanıcılar için anlamı daha az elektrik yani daha çok tasarruftur.
Hydro unit ile dış ünite arasındaki borulama mesafesi 30m’ye ulaştığı için montaj sorunu ortadan kalkmıştır. Bu mesafe aynı zamanda yükseklik farkı olarak da kullanılabilir.

Çalışma sıcaklık aralıkları


Isıtma : -20°C / +25°C                                                        
Soğutma: +10°C / +43°C                                                              
Sıcak su üretimi : -20°C / +43°C.

Hydro-Unit 

Hydro unit içerisindeki plakalı eşanjörde, dış üniteden gelen sıcak gaz ısısını suya aktaracaktır. Bu ısı transferi sayesinde Estia 55°C ye kadar tesisat suyu üretebilecektir. Hydro unit içerisinde sirkülasyon pompası, genleşme tankı (12lt), uzaktan kumanda ve ilave elektrikli ısıtıcı standart olarak sunulmaktadır. Ayrıca Hydro unit üzerinde mevcut olan elektronik kart sayesinde sonradan sisteme eklenecek sirkülasyon pompası, sıcaklık sensörü, genleşme tankı  ve diğer sistem bileşenleri bağlanabilir. Ayrıca Estia’nın mevcut kombi ya da kazan sistemine bağlanabilmesini sağlayan arayüzler için de elektronik kart üzerinde girişler bulunmaktadır. Böylece mevcut kombi ya da kazanınız ile birlikte Estia’yı kullanabilirsiniz.
Boyler (Sıcak Su Tankı) (3)
Termal izolasyona sahip boyler, paslanmaz çelikten üretilmiştir. Farklı boyutlardaki boylerler içerisinde ısı transferi yapılmasını sağlayacak serpantin tabana yakın olacak şekilde dizayn edilmiştir. Böylece boyler daha homojen bir sıcaklık dağılımı yapılabilecektir. Ayrıca boylerler ani ısıtma olanağı tanıyacak şekilde elektrikli ısıtıcıya sahiptir.

Uzaktan Kumanda

Uzaktan kumanda Hydro Unit üzerine yerleştirilmiştir ve standarttır. Uzaktan kumanda ile tüm fonksiyonları kumanda edilebilir, size özel ayarlar yapabilirsiniz.
Geniş ve okunması kolay LCD ekranı sayesinde mevcut öçalışma hakkında bilgi sahibi olabilir, yaptığınız değişiklikleri aynı ekran üzerinde görebilirsiniz. İki farklı zone için su sıcaklıkları, gece çalışması, kullanım suyu sıcaklığı, anti-bakteri fonksiyonunun devreye alınması uzaktan kumanda üzerinde bulunana bir tuşa basmak kadar kolaydır. Uzaktan kumandanız ile haftanın 7 günü için, günde 10 farklı çalışma programı yapmanız da mümkündür.


Uzaktan kumanda ile yapabilecekleriniz:
Çalışma modunu seçebilirsiniz : Isıtma, soğutma, sıcak su
2 farklı bölgenin sıcaklık ayarları
Gece çalışması
Donma koruması
Anti-bakteri çalışması
Haftalık timer ayarı (günde maksimum 10 farklı program)
 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.