Toshiba Multi Klima

05.06.2020
692
Toshiba Multi Klima

Eğer bahsettiğimiz gibi bir dış ünite ve birkaç iç ünitenin buna bağlanması ile oluşan sistem kuruluyor ise buna multi split klima sistemi adı verilmektedir.

Toshiba multi klima

 

Kimi zaman bir klimanın yetersiz kaldığı ve daha fazlasına ihtiyaç duyulduğu zamanlar olabilir. Bu gibi durumlarda, birkaç iç ve dış ünite satın alarak çok daha fazla para harcamak genellikte yanlış bir hareket olacaktır. Olması gereken ise Toshiba multi klima gibi tek bir dış ünite ve bu üniteye bağlanan birkaç iç ünite satın alınmasıdır. Tek bir iç ve dış üniteye sahip klima sistemlerine mono split klima sistemleri adı verilmektedir. Eğer bahsettiğimiz gibi bir dış ünite ve birkaç iç ünitenin buna bağlanması ile oluşan sistem kuruluyor ise buna multi split klima sistemi adı verilmektedir.

 

Multi klima nedir?

Multi klima sistemleri birkaç üniteye sahip olan klima sistemleridir. Bir önceki paragrafta da bahsedildiği üzere tek bir dış ünite yer almaktadır. Bu üniteye birkaç farklı iç ünitenin bağlanması ile multi klima ortaya çıkmış olur. Buradaki en büyük amaçlardan birisi, dış ünite sayısını birde bırakarak, görüntü olarak kirliliği en aza indirgemiş olmaktadır. Ardından, klima giderlerinin daha da azaltılması su sayede sağlanmaktadır. Ayrıca tek bir noktadan yönetilmeleri ve dış ünitenin tek olması ile de bakım konusunda çok daha büyük bir rahatlık sunmaktadır.

 

Multi klimanın önemi

Toshiba multi klima çalışma mantığı split klimalar ile pek bir farklılık göstermez. Zaten mono ve multi olarak ayrılmalarının sebebi de bunların birer alt türleri olmalarıdır. Multi split klimalar enerji tüketimi olarak incelendiğinde “A sınıfı” içerisinde yer almaktadır. Bu sayede kullanıcıların enerji giderlerini en az seviyede tutmaktadır. Ayrıca, dolaylı olarak da az enerji tükettiği için doğal hayata karşı da ciddi bir yardımda bulunmaktadır.

Tek bir dış ünite bulunmasının görüntü anlamında çok daha iyi bir durum sağladığından bahsetmiştik. Bunu yanı sıra bir de ses konusunda bu sistemler ciddi bir yarara sahiptir. Tek bir dış ünite ile çok daha sessiz bir çalışma sağlar. Çalışma sırasında olası bir kesinti yaşanır ise, tek bir yerden çalışması sebebiyle kaldığı yerden devam edebilme gibi bir özelliğe de sahiptir. Bu sayede tekrardan uğraşmanıza gerek kalmadan kendi kendine çalışmaya devam edebilmektedir.

Yapısı sebebiyle birden fazla ortama rahatlıkla kurulumunun yapılması mümkündür. Birkaç katlı yapılarda, rahatlıkla bu katlar arasındaki bağlantıyı sağlayabilir. Tek yerden kontrol edilebiliyor olması bu durumun en büyük destekçisidir. Özellikle birkaç katlı şirket binalarında sıkça tercih edilmeleri bu yüzdendir. Özellikle borulama konusunda büyük mesafeler kat edilmesini de kolaylaştırmaktadır.

 

Multi klima kullanım alanları

Multi klimaların en çok tercih edildiği yerlerden birisi tabii ki iş merkezleri ve alışveriş mağazalarıdır. Buralarda sıkça tercih edilen bu modellerin evlerde de kullanıldığı bilinmektedir. Özellikle villa tipi evlerde, ciddi anlamda düşünülmesi gereken sistemlerden birisidir.

Toplantı yapılan salonlarda ve eğitim merkezlerinde de bu tarz multi split klimaların kullanıldığını belirtebiliriz. Birden fazla modül eklenebilme olasılığı ile, istenilen sayıda odayı birbirine bağlayarak istenen seviyelerde soğutma ve ısıtmayı mümkün kılmaktadır. Havalandırma konusunda da çok iyi iş çıkardığını belirtelim.

Neden Toshiba multi klima?

Toshiba multi klima modelleri birbirinden farklı olsa da birden fazla ünitenin bağlanabildiği bu sistemlerde farklı iç ve dış ünite kapasiteleri seçilmesi mümkündür. Bu sayede istenilen seviyelerde sistemler kolaylıkla hazırlanabilmektedir. Enerji sınıfının çok iyi seviyelerde olması ile enerji tüketiminin düşük olması sonucunda, sürekli giderlerin ne kadar düşük olduğuna siz bile şaşıracaksınız. Tek bir noktadan kontrol edildiğini belirttiğimiz bu sistemlerde, olası sorunlarda çok hızlı müdahale imkânı bulunmaktadır. Bakım konusunda ciddi kolaylıklar sunan multi klima sistemleri, bu yapıları sebebiyle istenilen her mekâna rahatlıkla kurulabilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.