Alarko Klima

05.06.2020
554
Alarko Klima

Alarko klima hakkında inceleme yapıldığında başarılı klima modelleri ile karşılaşmak mümkündür. Bu klima modellerinden ilk olarak görülecek olan tabii ki Alarko Flair duvar tipi split klimadır.

Alarko klima

 

Konu klimalar olduğunda ülkemizde akla gelen ilk markalardan birisi hiç şüphesiz Alarko’dur. Alarko klima konusunda ülkemizin en önemli değerlerinden birisidir. Yıllar boyunca yapmış oldukları çalışmalar ve yatırımlar sayesinde ülke genelinde çok iyi yerlere geldiler. Birçok farklı model ile hem bireysel hem de işletmeler bazında klima çözümleri sunmaya devam ediyorlar.

Alarko klima hakkında inceleme yapıldığında başarılı klima modelleri ile karşılaşmak mümkündür. Bu klima modellerinden ilk olarak görülecek olan tabii ki Alarko Flair duvar tipi split klimadır. Bu klimanın birçok farklı BTU’ya sahip alt modeli bulunmaktadır. En çok tercih edilenleri 3-4 bin TL gibi fiyat seviyelerinden başlayan 9000 BTU olan modelleridir. Bunların ardından 12 ve 18 bin BTU’ya sahip olan modelleri gelmektedir. Bu diğer modeller için de fiyatlar doğru orantılı olarak artmaktadır.

 

Alarko ticari klima modelleri

 

Alarko markasının bireysel kullanıcıların yanı sıra ticari anlamda da işletmelere sunmayı hedeflediği birçok farklı ürün modeli bulunmaktadır. Bu modellerin sıkça tercih edilmesinin sebebi hem istenilen ihtiyaçlara uygun olması hem de yerel bir firmanın bu konularda daha çok önemsenmesidir. Alarko firmasının sıkça tercih edilen modelleri arasında daha çok salon tipi split klimalar ve tavan tipi split klimalar bulunmaktadır.

Alarko klima modellerinin kumandaları üzerinde akıllı bir sensör bulunmaktadır. Bu sensör sıcaklığı ölçmekte ve bu durum sayesinde ortam sıcaklığının cihazlara aktarılması sağlanmaktadır. Ortam sıcaklığının belirlenen seviyelerde olmaması durumunda bunu algılayan sistem otomatik olarak çalışmasını sürdürmektedir. Bu özellik adı “I FEEL” olarak belirlenmiş olup, ticari klimalardan inverter kaset tipi, tavan tipi ve tavan tipi klimalarda geçerlidir.

Alarko klimanın ticari modellerinde yer alan özelliklerden birisi olan Akıllı Wi-Fi kontrolü ile, klimalarınızı tabletiniz ya da cep telefonunuz ile kontrol edebilirsiniz. Cihazlarınızı bu şekilde açıp kapatabileceğiniz gibi, aynı zamanda sıcaklık ayarlamalarını da rahatlıkla aynı cihazlar üzerinden yapabilirsiniz. Tabii ki unutulmaması gereken nokta, bu özellik modellerde opsiyonel olarak sunulduğu için öncesinde bu konunun satış ekiplerine bildirilmesi gerekmektedir.

 

Alarko salon tipi split klima

 

Flair split klimalar dahilinde özel bir filtreleme gelmektedir. Bu filtreleme sistemi sayesinde, alınan hava ortama verilmeden önce bu filtreden geçirilir ve ortama çok daha temiz bir hava iletilmesi sağlanır. Daha sağlıklı bir ortamda hayatını sürdürmek isteyen ve alınacak klimalarda buna önem veren kişilerin tercihlerini etkileyen önemli noktalardan birisi tabii ki de bu filtre sistemleridir.

Alarko salon tipi inverter split klimalar için ticari kullanıma uygun olarak 24000 BTU ve 48000 BTU modelleri bulunmaktadır. Sabit hızlı olan klimalarda ise 48000 BTU modelleri bulunuyor.

Alarko salon tipi klimalarda akıllı buz çözme, kolay bakım, otomatik arıza tespiti ve soft start gibi özellikler dahili olarak yer almaktadır. Çocuk kilidi ve turbo mod özellikleri ise opsiyonel olarak yer alıyor. Bu durum hem inverter hem de sabit hızlı modellerin ikisi için de geçerlidir. Salon tipi inverter klima modellerinden 24000 BTU versiyonunda Wi-Fi bağlantısı opsiyonel olarak yer alıyor ancak bunu daha sonradan eklemek mümkün olmadığı için fabrika çıkışından önce eklenmesi için özellikle bildirimde bulunulması gerekmektedir.

Alarko’nun salon tipi inverter split klima modellerinin 24000 BTU versiyonunda ve sabit hızlı split klima modelinde kendi kendini temizleme özelliği opsiyonel olarak vardır. 48000 BTU modelinde ise bu özellik dahili olarak cihaz ile gelmektedir. Bu özellikte, cihaz kapansa bile sitemdeki fanlar kısa bir süre daha çalışmaya devam etmektedir. Fanlar bu şekilde çalıştığı için de ünitenin içerisinde bulunabilecek nemden kurtulmak asıl amaçtır. Haliyle ısı değiştirici sürekli olarak temizlendiği ve üzerinde birikmeler olmadığı için uzun süreli bir kullanım ve temiz hava olanağı sağlar.

 

Alarko Kaset tipi split klima

 

Alarko markasının kaset tipi inverter split klimaları için 24000 BTU ve 48000 BTU modelleri satışa sunulmuştur. Sabit hızlı split klimalar için ise sadece 48000 BTU olan versiyonları satışta yer almaktadır. Bu sayede işletmelerin her iki tür için de kendilerine uygun seviyelerde seçim yapması olanağı sağlanmaktadır.

Alarko kaset tipi split klimaların enerji sınıfı Soğutma için A++ ve ısıtma için A’dır. Tabii ki cihazların güç tüketimleri BTU değerlerine göre değişiklik göstermektedir. Ancak toplam olarak tüketim verileri incelendiğinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Kaset tipi klimalarda akıllı buz çözme, turbo mod, aşırı akım koruma ve çocuk kilidi gibi özellikler dahili olarak gelmektedir. Bunlar için ekstra bir ekleme yapılmasına gerek duyulmamaktadır. Ancak, Wi-fi gibi bir özellik inverter split klimalarda opsiyonel olarak sunulmaktadır. Aynı şekilde sessiz mod özelliği de yine opsiyonel olarak sunulan bir başka özelliktir.

 

Alarko kanal tipi split klima

 

Alarko kanal tipi inverter split klimalar için 24, 48 ve 60 bin BTU seviyelerindeki klimalar satışta bulunmaktadır. Ancak sabit hızlı split klimalar incelendiğinde ise kanal tipi için 24000 BTU’nun kullanılamadığı görülmektedir. Bunun yerine 48 ve 60 bin BTU modelleri yer almaktadır.

Kanal tipi inverter split klimalarda Wi-fi bağlantı özelliği opsiyonel olarak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çocuk kilidi ve soft start gibi özellikler cihazda dahili olarak yer almaktadır. Turbo mod ise hem inverter hem de sabit hızlı modellerde yer almıyor. Ancak belirtmek isteriz ki bu tip klimaların en büyük artısı diğer modellere göre farklı olarak eklenen ve dahili olarak klimalarda bulunan sessiz mod özelliğidir.

Alarko kanal tipi split klimaların 23800, 34100, 45700 ve 54500 BTU değerlerine sahip olan 4 önemli modeli bulunmaktadır. Bu klimaların enerji sınıfları da A+ ve üzerinde değerlerde yer almaktadır. Ancak unutulmaması gereken güç tüketimleri oldukça düşük olmasına rağmen, BTU değeri arttıkça tabii ki tüketim seviyesi de artış göstermektedir. Yine de ısı miktarları oldukça başarılı bir seviyede tutularak, fazla elektrik harcanmasının önüne geçilmektedir.

 

Alarko tavan tipi split klima

 

Alarko firmasının tavan tipi klima modellerinden ise sadece inverter split klima modelleri satıştadır. Satışta olan bu ürünlerin BTU değerleri ise 24000 ve 48000 olarak belirtilmektedir. Bu ikisi arasından gerekli olan seviyedeki seçimler rahatlıkla yapılabilmektedir.

Alarko’nun klimalarında genel olarak sunduğu akıllı buz çözme, turbo mod ve çocuk kili bu modellerde de yer almaktadır. Ancak bu modelde de bir önceki kısımda bahsettiğimiz Kanal tip split klimalardaki gibi Wi-fi özelliği yoktur. Bu tamamen opsiyonel olarak sunulmaktadır. Aynı şekilde cihaz içerisindeki sessiz mod özelliği de opsiyonel olarak gelmektedir. Kanal tipi klimalarda dahili olarak gelen bu özellik, bu klimalarda daha çok opsiyonel kısımda bulunmaktadır.

 

Alarko ticari klima modellerinin borulama işlemlerinde de yeterince uzun mesafeler kullanılması mümkündür. Özellikle bakır boru mesafesi için 75 metreye varan değerlere ulaşılabilmektedir. Bu durum da montaj konusunda ciddi anlamda başarılı sonuçlar elde edilmesini mümkün kılmaktadır.

Alarko klima konusunda eğer tereddütleriniz var ise ya da ürünler konusunda daha fazla bilgi almak istiyorsanız gerekli yetkili kişiler ile iletişime geçmeniz, karar verme sürecinizi daha iyi yürütebilmeniz için gerçekten büyük önem taşımaktadır.

Alarko kampanyalı ürünlerimize, ürünler sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.