Toshiba Klima Yetkili Servis

05.06.2020
530
Toshiba Klima Yetkili Servis

Klimalar elektronik cihazlar olduğu için uzun süreli kullanımlarda ya da kimi zaman kullanıcı hataları sonucunda sorunlar yaratabilmektedir. Her ne kadar Toshiba ürünleri kaliteleri ile bu sorunları en aza indirmiş olsa da diğer bütün sistemlerde olabileceği gibi sorun yaşanma ihtimali de bulunmaktadır.

Toshiba klima yetkili servisi

 

Klimalar elektronik cihazlar olduğu için uzun süreli kullanımlarda ya da kimi zaman kullanıcı hataları sonucunda sorunlar yaratabilmektedir. Her ne kadar Toshiba ürünleri kaliteleri ile bu sorunları en aza indirmiş olsa da diğer bütün sistemlerde olabileceği gibi sorun yaşanma ihtimali de bulunmaktadır. Önemli olan sorunu en hızlı şekilde çözüme kavuşturabilmektir. Toshiba klima sorunları yaşadığınızda en hızlı şekilde Toshiba klima servisi yetkililerine haber vermeniz gerekmektedir. Eğer elinizdeki kullanım kılavuzu yardımı ile sorunu sizin çözebileceğinizi düşünmüyorsanız bu atmanız gereken ilk adımdır. Çünkü, yaşadığınız sorun çok basit bir şey ise sizin en ufak bir yanlış uygulamanızda daha büyük sorunlara sebebiyet vermeniz de mümkündür. Bu yüzden de işi daha iyi bilen servis elemanlarından yardım almanız önerilmektedir.

 

Toshiba klima montajı

 

Konu klima montajı olduğunda, ürünü tanıyan ve bilgili olan kişilerin bu montajı yapması her zaman tercih edilen bir durumdur. Özellikle Toshiba ürünlerinin montajları sırasında da bu durum gerçekten dikkate alınmalıdır. Garanti konusunda da sorunların yaşanmaması için montaj için yetkili kişilerin tercih edilmesi gerçekten önemli bir detaydır.

Klima montajı için yetkili kişilerin tercih edilmesi ile öncelikle klimanızın en uygun yere montajının yapılması sağlanacaktır. Bunun için deneyimli olan kişiler sunduğundan dolayı, klimanın optimum olarak çalışacağı noktalar size belirtilecektir. Ayrıca, dış ünitenin de en uyugn noıktalara montajı bu sayede yapılabilir. Hem görüntü olarak hem de kolay kullanım için bu duruma dikkat edilmelidir. Klimanın gerçekten doğru bir şekilde montajının yapılamdığı durumlarda kimi zaman sorunlar çıkmaktadır. Bu sorunlar da haliyle sizi tekrardan bir servis aramak durumunda bırakabilir. İşi Toshiba klima servisi aracılığı ile yapmanız durumunda böyle bir sorun da yaşamayacaksınız.

Klimanın gerekli olan havalandırmayı sağlayabilmesi ve yeterli değerleri sağlayıp sağlamadığı uzman personeller tarafından montaj sırasında kontol edilir. İstenilen sıcaklıklara hızlıca ulaşabilmesi de bu anlamda gerçekten önemli bir durumdur. Aklınızda bir soru var ise de uzman personel bunu hızlıca sizler için yanıtlandıracaktır.

 

Toshiba klima sorunları

 

Toshiba yetkili servisi ile iletişime geçtikten sonra kendilerinden sizlerin ürünü ile ilgili bilgiler alınacaktır. Daha sonra gerekli çalışmalar yapılarak, ilgili personeller evinize ya da işletmenize gelerek ürünü yerinde inceleyecektir. Problem çok büyük olmadığı sürece de yerinde hızlıca çözüm üretilerek ürünü tekrardan kullanmaya başlayabileceksiniz. Yetkili bir servis ile çalışmanın diğer bir avantajı da ürünün garanti kapsamında kalmasının sağlanmasıdır. Farklı bir uygulama yapılması durumunda, ürünün garanti dışında kalabileceği dikkate alınmalıdır ve bu sebeple de konuya hâkim ve gerekli yetkileri almış servisler ile çalışılmalıdır. Bu konuda özellikle dikkat etmeniz önerilmektedir.

 

Toshiba klima arızaları

 

Toshiba klimalar için karşılaşılan arızalar çok fazla karşımıza çıkmasa da, yine de her zaman karşılaşılma ihtimalleri vardır. Bunlardan en çok karşılaşılan ise klimanın üflediği havada yaşanan problemlerdir. Daha çok üflenen havanın yeterli seviyelere çıkmaması ile bu problem ortaya çıkmaktadır. Bunun için bakılması gereken ilk nokta soğutucunun seviyesinin ne durumda olduğudur. Bunun için servisi aradığınızda sizlere soğutucu seviyesinin ne durumda olduğuna dair sorular sorulabilir. Ya da sizden bazı noktaları kontrol etmeniz istenebilir. Bunun ardından da sorunun aslında neden kaynaklandığı hızlıca çözüme kavuşturulur.

İkinci olarak yaşanan problemlerden birisi de soğutmanın yeterli seviyelerde ve düzenli olmamasıdır. Yeterince soğuk havanın gelmediğini düşünüp hemen telefon ile yetkili servisi aramayınız. Öncelikle oda sıcaklığı için belirlediğiniz dereceyi tekrardan kontrol ediniz. Farklı bir seviyede bırakmış olmanız da yeterli soğutmanın yapılmamasına sebep oluyor olabilir. Bunu dikkate aldıktan ve inceledikten sonra, hala problemi yaşamaya devam ediyorsanız servisi arayabilirsiniz. Cihaz için kontrole geldiklerinde iki durum yaşanabilmektedir. Bunlardan birincisi klimanızın içerisinde soğutmayı etkileyen bir sorun vardır ve ekipler tarafından bu giderilir. İkincisi ise, klimanızın doğru seçilmemiş olma ihtimalidir. Klimanız kullandığınız yer için yetersiz bir seviyede ise, beklenen soğutma işlemini ne kadar uğraşsanız da sağlayamayacaktır. Bunun önüne geçmek için servis elemanlarının da yönlendirmelerini takip edebilirsiniz. Belki de yeni bir Toshiba klima alma vaktiniz gelmiş olabilir.

Fan çalışmaması durumu ise başka bir problemdir. Bu problem ile karşılaştığınızda öncelikle yüzeysel olarak kontrol yapabilirsiniz. Ancak cihazın içerisinden bir kontrol yapamazsınız. Bu aşamada gerekli bilgileri Toshiba yetkili servisi personellerine bildirmelisiniz. İlgili fanın yanmış olması ihtimal dahilinde olacağı için bu kısmın değişmesi gerekebilir. Eğer klima kendi kendine açılıp kapanıyor ya da doğru tepkiler vermiyor ise elektrik sisteminde bir sorun oluşmuş olma ihtimali vardır. Bunun için de kesinlikle yetkili kişileri haberdar etmeli ve cihaza herhangi bir şekilde kendi başınıza uygulama yapmamalısınız. Onlar gerekli kontrolleri yapacak ve değişmesi gereken parçalar var ise bunları bildireceklerdir.

Klimaların en son bahsetmek istediğimiz bir problemi ise olası yoğuşma sorunlarıdır. Özellikle ilgili cihazın suyunun boşaltılması gereken ancak bunu bir türlü yapamadığı durumlarda problemler yaşanabilmektedir. Bu sebeple de boşaltım suyunun doğru bir şekilde çıkışının sağlanması ve yolunun kesilmiyor olması gereklidir. Bunun için gerekli kontrolleri siz de yapabilirsiniz.

 

Toshiba klima bakımı

 

Bakım her üründe olduğu gibi klimalarda da önemli bir detaydır. Normalde bu durum göz ardı edilir ve bakım için pek dikkatli davranılmaz. Bunun sonucunda da sürekli tekrarlayan problemler ile ilgili ürünlerin kullanımı kısıtlanır. Bunun önüne geçmek için Toshiba klima servisi ile görüşme yaparak bir bakım ziyareti gerçekleştirmeleri istenebilir. Bu sayede klimanızın güncel durumu hakkında hızlıca bir sonuca varabilir, olası problemlerin de önüne öncesinde geçmiş olursunuz. Bu durumun ne kadar önemli olduğunu anlamanız için klimanızın bozulmasını beklemeyiniz. En kısa zamanda yetkili bir servis ile bakımlarınızı yaptırınız.

 

Klima bakımı neden önemlidir?

 

Özellikle klimaların filtrelerinin kontrolü ve ısıtma/soğutma seviyelerinin iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Enerji tüketimi ve ek masrafların önüne geçmek için bakım bu noktada önem kazanmaktadır. Ayrıca, cihazın verimli çalışması ile ömrünün de daha uzun olması sağlanır. Bir ürünün garanti süresinin bitmesinin ardından yaşatma ihtimali olan sorunların önüne de böylece geçmiş olabilirsiniz. Yani bakım işlemleri bir giderden çok, bir yatırım olarak değerlendirilmelidir. Düzenli bakımlar ile ürünlerin çok rahat bir şekilde 10 yıla kadar kullanılması mümkündür. Bu durum tabii ki kullanım sıklığı ve yerine göre değişiklik gösterebilir ancak bu şekilde kullanım yapılan ürünlerin de mevcut olduğunu bilmelisiniz.

 

Klima bakımında neler yapılır?

 

Klima bakımlarında öncelikle hava filtreleri kontrol edilmektedir. Bu filtrelerin temiz olması gerekiyor. Bununla ilgili olarak bilmeniz gereken bilgileri yetkili servis elemanları tarafından da ayrıca sizinle paylaşılacaktır. Bu filtre temizleme işlemleri için sizlerin ne yapması gerektiği de yine kendilerinden öğrenilebilir. Diğer kısımların da temizlenmesi ile işlemlere devam edilir. Özellikle cihaz için kullanılan gazın basınç değerleri kontrol edilmektedir. Burada bir eksiklik var ise giderilir. Daha sonra cihazın elektriksel olarak bir sorunu olup olmadığı, her şeyin düzgün çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Sonrasında ise boşaltma kısmının doğru bir şekilde çalıştığından emin olunur. Gerekiyor ise bu kısmında temizliği sağlanır. Fanlarda herhangi bir problem olup olmadığı kontrol edilir. Son olarak da genel bir görüntüsüne bakılır ve problemli kısım var ise düzeltme sağlanır. Her şeyin doğru ve sorunsuz olduğu netleşince de bakım işlemi tamamlanmış olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.